Aktuální výsledky:
SK Líšeň A : Panama Boys Brno - 1:8, odehráno včera - detail.
Žádný zápas SK Líšeň B za poslední měsíc - detail.
20.01.2018 [Dafi]
K včerejšímu zápasu s Panamou se mi těžko píše komentář, protože po bezkrevném až naivním výkonu plných individuální chyb jsme prohráli 1:8. Takto jsem zápas viděl já, ale podle jiných byl soupeř hratelný a průběh zápasu vyrovnaný. Ano, s každým lze hrát, ale to bychom museli na hřišti nechat srdíčko. Jak řekl Vojta: „Můžeme prohrát, ale měli bychom odcházet ze zápasu s tím, že jsme na hřišti nechali maximum“. Někdy spíše o tom více mluvíme, než odvádíme na hřišti, kde je potřeba se spíše povzbudit! Jenže se srážíme elementárními chybami, které lze očekávat spíše v přípravce (jeden vedle druhého). Potřebovali bychom jeden nebo dva zápasy, které by vyšli všem na hřišti. S tím přišlo i potřebné sebevědomí a klid.
13.01.2018 [Dafi]
Dnes nás v rousínovské hale čekal zápas s Inexis Bučovice a my chtěli potvrdit bodový zisk z minulého kola nejlépe výhrou. Do zápasu jsme nastoupili koncentrovaně a ze snahou trestat chyby soupeře. Tato taktika nám celou polovinu prvního poločasu vycházela, když nejdříve se prosadil Ivo po chybě v rozehrávce soupeře a následně Adam S. Vedení 2:0 nás mělo uklidnit, ale opak byl pravdou najednou jako bychom z vedení začali panikařit (no není čemu divit, neb v letošní sezóně to moc často nebylo), ale to by se nám určitě stávat nemělo. Hosté přidali na důrazu (často na hranici faulu) a naše hra dostala trhliny. Nepomohl ani time-out na zklidnění hry a soupeř se dostal do hry brankou na 2:1. V poločasové přestávce zazněly jasné pokyny a po brance Vojty na 3:1 mohlo následovat uklidnění, ale to se nestalo a během par sekund jsme doslova a do písmene soupeři nahráli na dvě branky, což znamenalo vyrovnaně skóre 3:3. Naštěstí měl dneska ostrými nabito Adam S., který strhl vedení zase na naši stranu (4:3). Dokonce se nám podařilo i odskočit ve skóre, když se pěknou kličkou na brankaře prosadil Adam D. a následně střelou Ivo, na „pohodových“ 6:3. Jenže to bychom nebyli my, abychom zase dalšími dvěma chybami nedostali hosty do hry (6:5). Naštěstí se nám podařilo snahu hostí utnout brankou Honzy na 7:5, která soupeře zlomila a ten na cestu domů inkasoval ještě jednou z přímého kopu z futsalky Vojty (8:5). Co říci závěrem? Dneska se všichni snažili, ale snad přemíra snahy vedla k velkým hrubkám, které soupeře dostávaly zbytečně z našeho pohledu do zápasu. Takovýchto chyb je nutné se v dalších zápasech vyvarovat, protože ne vždy se nám podaří soupeře s naší produktivitou gólově přestřílet!
07.01.2018 [Dafi]
Do Pohořelic na zápas s Technikou jsme odjížděli s odhodláním bodovat. Byl jen otázkou, zda dokážeme něčím překvapit našeho tréninkového soupeře. Od úvodu se hrálo opatrně, protože ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu. Naše šance často končili nepřesnou přihrávkou nebo mimo branku. Jak proměnit jednu z mála šancí nám ukázal soupeř, když po chybě v bránění jsme soupeři darovali první branku. To jako by nás probudilo, protože jsme najednou našli odhodlání zakončovat a ne jen nahrávat. Vyrovnat se nám povedlo po střele Adam S., kterou soupeřům brankář vyrazil a Adam D. se už nemýlil (1:1). Jenže radost z vedení netrvalo dlouho a po další nedůslednosti v obraně jsme prohrávali 2:1. Do poločasu jsme si vypracovali několik dalších šancí na vyrovnání, ale ne a ne rozvlnit síť. I domácí měli několik šancí, ale v poločase zůstalo skóre 2:1. Po přestávce jsme měli další šance na vyrovnání, kdy několikrát chyběli jen centimetry (2x tyč, nedůrazné dorážky, apod.). Jenže na naši jalovost v útoku přišel tvrdý trest a po chybě při rohu domácí zvýšili na 3:1. Naše hra se rozpadla, protože jsme se hnali bezhlavě do útoku. Soupeř ani jednu z velkých šancí nevyužil, když se činil Dafi s obranou, kteří na poslední chvíli hasili požáry vznikající útočným nasazením. Následoval time-out a menší uklidnění naší hry, které přineslo i chybu obránce soupeře, kterou brankou na 3:2 potrestal Adam S. Do konce utkání zbývalo ještě deset minut a bylo tedy o co hrát. Jenže my ne a ne „dotlačit“ míč do sítě i s těch největších šancí, což je hodně deprimující. Mohla nám pomoci i „penalta“ po faulu na Maďara, ale píšťalka rozhodčích zůstala němá. Když už jsme se cca 2 minuty před koncem chystali na power-play, tak se podruhé v zápase prosadil Adam S., který vyrovnal na 3:3. V posledních minutách měl každý tým po jedné (dvou) šancích, ale výsledné skóre se nezměnilo. Jedná se asi o spravedlivou dělbu bodů. Tento bod by měl být povzbuzením do dalších zápasů, protože je vidět, že i bojovnost a nasazení může přinášet body.